Manneken Pis skulptūra Briuselyje

Briuselis – ne tik Belgijos, bet faktiškai visos Europos Sąjungos sostinė! Šis miestas turistus traukia didžiuliais srautais – visame pasaulyje garsūs lankyti objektai vilioja keliautojus iš tolimiausių pasaulio kampelių. Briuselis vilioja daugiausiai turistų iš Europos, kadangi bilietai į Briuselį iš Europos Sąjungos miestų yra labai pigūs. Kelionė į Briuselį užtikrins jums daugybę puikių prisiminimų ir gerų emocijų. Daugybė muziejų, galerijų, nuostabi architektūra, jaukios kavinės ir įvairiausi restoranai, užtikrins geras atostogas. Viena nuostabiausių kelionės į Briuselį detalių – muziejų gausa mieste. Jei norite laiką praleisti vaikščiodami po muziejus ir besigrožėdami įvairiausiomis ekspozicijomis – Briuselis tikrai jūsų neapvils! Daugybė unikalių lankytinų objektų jau laukia jūsų vizito

Manneken Pis

Vienas lankomiausių objektų visame Briuselyje – garsioji besišlapinančio berniuko skulptūra. Turbūt pirma vieta, kurią aplanko dauguma turistų atvykę į Briuselį yra garsioji Manneken Pis skulptūra. Šią statulą sunku pavadinti didžiu meno kūriniu, tačiau šio lankytino objekto populiarumą užtikrino daugybę legendų, kuriomis yra apipintas mažasis berniukas.

Statulą Manneken Pis sukūrė Žeromas Diueknua (Jerome Duquesnoy) septynioliktame amžiuje. Kodėl menininkas nutarė sukurti tokią skulptūrą ir kodėl miestas sutiko ją paviešinti, sklinda daugiau nei viena ar dvi legendos.

Viena, turbūt populiariausia legenda, pasakoja, kad keturioliktame amžiuje mieste vyko apgultis ir priešai ketinosusprogdinti gynybines Briuselio sienas ir barikadas. Tačiau juos pastebėjo mažas berniukas vardu Julianske ir nutarė nusišlapinti and sprogmens dagties. Taip berniukas išgelbėjo visą Briuselio miestą, o 1619 metais, miesto gyventojai nutarė, kad reikalinga bronzos statula pagerbti didvyrį berniuką. Kita legenda byloja, kad mieste kilo gaisras ir mažas berniukas nusišlapino liepsnas ir jas užgesino, o taip išgelbėjo visą karaliaus pilį ir patį karalių.

Yra dar daug legendų apie Manneken Pis statulos atsiradimą ir paslaptis apgaubusias berniuko statulos istoriją. Žinoma ir aišku tik vieną – keliautojai tiesiog dieviną mažąją statulą!

Skrydžiai į Briuselį

Skrydžiai iš Briuselio