Apie Briuselį

Belgijos sostinė Briuselis – tai kosmopolitiškas, multikultūrinis ir nepaprastai gražus miestas. De facto Briuselis laikomas Europos Sąjungos sostine. Čia įsikūrusi ir NATO būstinė, todėl drąsiai galima sakyti, kad Briuselis – tai tarsi visos Europos širdis.

Briuselio ištakos siekia romėnų laikus, manoma, kad šiose vietose žmonės gyveno ir akmens amžiuje, tačiau miesto įkūrimo data laikomi 979 metai. Viduramžiais Briuselis buvo svarbus ir klestintis prekybos miestas, kuris nuolat sparčiai augo. Šis miestas yra matęs daug karų: vienas iš žinomiausių mūšių Europos istorijoje, lėmęs Napoleono pralaimėjimą, – Vaterlo mūšis. Jis vyko visai šalia Briuselio sienų. XIX a. šis miestas išaugo dar labiau, tapęs šalies finansiniu ir ekonominiu centru, o XX a. vykusios trys Pasaulinės parodos pavertė miestą svarbiu kultūros centru.

Dabar Briuselis yra vienas iš didžiausių tarptautinių miestų, kuriame susikerta kultūros ir tradicijos iš įvairiausių pasaulio kampelių. Kultūros ir meno čia nestinga: mieste veikia daugybė muziejų, iš kurių paminėtini Karališkasis dailės muziejus ir Magritte muziejus. Be to, kas nežino garsios Besišlapinančio berniuko statulos? Žavinga šio miesto architektūra taip pat nepalieka abejingų. Tereikia aplankyti gotikos stiliaus pagrindinę miesto aikštę, Grand Place, ir to užtenka įsimylėti šį miestą.

Paminėtina, kad visoje Belgijoje yra trys oficialios kalbos: prancūzų, olandų ir vokiečių. Nors dauguma miestų priklauso vienam iš trijų regionų ir juose vyrauja viena kalba, Briuselis yra išimtis. Tai – visiškai dvikalbis miestas, kuriame viskas rašoma ir pateikiama ir prancūzų, ir olandų kalbomis. Be to, dauguma žmonių, apsilankę Briuselyje, nustemba sužinoję, kad Europos Sąjungos sostinė – demokratijos širdis – iš tikrųjų yra įsikūrusi karalystėje. Taip, taip, – Belgija yra karalystė, valdoma karaliaus Filipo I-ojo, tačiau Belgijos politinė sistema yra labai sudėtinga. Vis dėlto tą žinant verta aplankyti Karališkuosius rūmus Briuselyje. Taip pat pasivaikščiokite Karališkuosiuose botanikos soduose, kurie paprastai yra atviri tik karališkajai šeimai ir jos svečiams, tačiau kiekvieną pavasarį jų vartai atidaromi ir plačiajai visuomenei.

Briuselis – tai nuostabus miestas, kurį verta aplankyti kiekvienam. Kultūros ir šokolado sostinė jau laukia jūsų!

Skrydžiai į Briuselį

Skrydžiai iš Briuselio